Navodila za uporabo AntiGrippin

Antigrippin - kombinirano zdravilo, ki deluje protivnetno, antipiretično in antihistaminsko, prav tako pa olajša potek gripe in SARS.

Zdravilo olajša prehlad, lajša otekanje nosne sluznice pri rinitisu. Antigrippin vsebuje paracetamol, askorbinsko kislino in klorfeniramin maleat. Te snovi, ki združujejo njihove terapevtske lastnosti, imajo okrepljen učinek zdravila na telo.

Na tej strani boste našli vse informacije o AntiGrippin: popolna navodila za uporabo za to zdravilo, povprečne cene v lekarnah, popolne in nepopolne analoge zdravila, kot tudi preglede ljudi, ki so že uporabljali AntiGrippin. Želite pustiti svoje mnenje? V komentarje napišite.

Klinično-farmakološka skupina

Zdravilo za simptomatsko zdravljenje akutnih bolezni dihal.

Prodajni pogoji za farmacijo

Izpuščen brez recepta zdravnika.

Koliko stane AntiGrippin? Povprečna cena v lekarnah je 320 rubljev.

Oblika in sestava sproščanja

To zdravilo proizvaja:

  • v obliki peroralnega, vodotopnega praška Antigrippin v vrečkah po 5 gramov št. 10 v sekundarni embalaži;
  • v obliki tablet šumečega Antigrippina v plastičnih posodah št. 10, mehurčkih №10 ali trakov №2, №4, №6;
  • v obliki tablet šumečega Antigrippina z okusom grenivke ali maline v plastičnih posodah №10, mehurčki št. 10 ali trakov №2, №4, 36;
  • 10 v obliki šumečih tablet, otroški Antigrippin v plastičnih posodah št. 10, pretisni omoti št. 10 ali trakovi št. 2, št. 4, št. 6.

Sestava je odvisna od oblike sproščanja:

  • 1 aromatizirana šumeča tableta vsebuje 500 mg paracetamola, 200 mg askorbinske kisline, 20 mg klorfenamin maleata. Poleg tega vsebuje: natrijev bikarbonat, citronsko kislino, povidon, natrijev karbonat, sorbitol, natrijev lavrilsulfat, makrogol, riboflavin-5-natrijev fosfat, kot tudi natrijev saharinat, okus maline, korektor okusa in rdečo peso (za maline) ali okus korektorja, limone “Lemon” in okus grenivke “grenivke” (za tablete grenivke).
  • 1 paket peroralnega praška vključuje 500 mg paracetamola, 200 mg askorbinske kisline, 20 mg klorfenamin maleata. Farmacevtski sestavek praška dodatno vključuje: natrijev bikarbonat, citronsko kislino, povidon, kalijev acesulfam, sorbitol, natrijev ciklamat, saharozo, aspartam, natrijev dokusat in ekstrakt kamilice (za prah iz kamilice) ali apno "Lime", karamel in med (za med in limonin prah).
  • 1 šumeča tableta za otroke vključuje paracetamol 250 mg, askorbinsko kislino 50 mg, klorfenamin maleat 3 mg. Poleg tega vsebuje: natrijev bikarbonat, citronsko kislino, natrijev saharinat, sorbitol, natrijev karbonat, povidon, silicijev dioksid, makrogol, kot tudi sadne arome "Rdeče sadje".
  • 1 šumeča tableta vsebuje 500 mg paracetamola, 200 mg askorbinske kisline, 20 mg klorfenamin maleata. Poleg tega vsebuje: natrijev bikarbonat, citronsko kislino, natrijev saharinat, sorbitol, natrijev karbonat, povidon, natrijev lauril sulfat, makrogol, kot tudi aromo limete.

Farmakološki učinek

Antigrippin je kompleksno zdravilo, ki zaradi uspešne kombinacije več učinkovin presega številne analoge:

  1. Askorbinska kislina (vitamin C) je močan antioksidant. Prispeva k obnovi obrambe telesa, sodeluje pri normalizaciji redoks procesov, zmanjšuje prepustnost majhnih žil in ima izrazit imunomodulatorni učinek.
  2. Paracetamol je antipiretik, analgetik in protivnetno sredstvo, ki ga poznamo že od otroštva. Do danes je po mnenju strokovnjakov Svetovne zdravstvene organizacije eden najvarnejših v skupini nesteroidnih zdravil s protivnetnim učinkom.
  3. Klorfenamin. Ta komponenta hitro razbremeni simptome vnetja sluznice zgornjih dihal, odpravi alergije (kihanje, solzenje, zamašenost nosu). Poleg tega ima blag sedativen učinek, pomaga izboljšati spanje in prilagaja telo mobiliziranju sil v boju proti virusu.
  4. Diphenhydramine - antialergijska komponenta. Aktivno zmanjšuje prepustnost sten krvnih žil, odpravlja otekanje sluznice in odpravlja občutek vnetja grla. Njegova prisotnost v sestavi zdravila vam omogoča, da hitro obvladate alergijske reakcije.
  5. Rimantadin je aktivno sredstvo proti virusu influence tipa A. Blokira njegovo sposobnost prodiranja v celice in moti njihovo delovanje, ne omogoča širjenja virusa po celem telesu. V zvezi z virusnimi boleznimi tipa B ima močan protitoksični učinek. Ne zadržuje se v telesu: v urinu se popolnoma izloči tri dni po zaužitju.
  6. Kalcijev glukonat krepi žilno steno, pomaga pri zaustavitvi vnetnega procesa v telesu.
  7. Loratadin - moderni antihistaminik. Zmanjšuje stopnjo sproščanja serotonina, histamina. Lajša srbenje, otekanje, vnetje in hkrati ne povzroča zaspanosti.

Zaradi zgoraj opisanih sestavin se Antigrippin hitro spopade z vsemi znaki akutne bolezni dihal (zvišana telesna temperatura, glavobol, bolečine v sklepih in bolečine v mišicah, zvišana telesna temperatura). Zdravilo je priporočljivo jemati v prvih urah pojava bolezni, tako da lahko bistveno skrajšate njegovo trajanje in preprečite tveganje zapletov.

Indikacije za uporabo

Zdravilo Antigrippin je indicirano za simptomatsko zdravljenje gripe in akutnih bolezni dihal, ki jih spremlja zvišana telesna temperatura, glavobol, rinoreja, mialgija, vneto grlo in otekanje nosne sluznice.

Antigrippin se uporablja tudi za bakterijski, virusni in alergijski rinitis.

Kontraindikacije

Antigrippin je kontraindiciran pri razjedi na želodcu, preobčutljivosti, hudih motnjah jeter in ledvic, glavkomu zaprtih kotov, hiperplaziji prostate, anemiji, virusnem hepatitisu, fenilketonuriji, levkopeniji in alkoholizmu. Prav tako se tega zdravila ne sme jemati med nosečnostjo in dojenjem. Otrokom, mlajšim od treh let, se šumeče tablete ne predpisujejo.

Zdravilo je treba jemati previdno pri starejših bolnikih, kot tudi pri tistih, ki trpijo zaradi hiperoksalaturije, alkoholnega hepatitisa in progresivnih malignih bolezni. Otroci antigripini so kontraindicirani pri otrocih, mlajših od enega leta.

Uporaba med nosečnostjo in dojenjem

Zdravilo je kontraindicirano za uporabo med nosečnostjo. Če je potrebno, je uporaba zdravila med dojenjem priporočljiva za rešitev vprašanja začasne prekinitve dojenja.

Navodila za uporabo AntiGrippin

Navodila za uporabo kažejo, da se zdravilo AntiGrippin jemlje peroralno.

  1. Otroci, stari od 3 do 5 let, 1/2 tableta 2-krat na dan;
  2. Otroci od 5 do 10 let, 1 tableta 2-krat na dan;
  3. Otroci od 10 do 15 let 1 tableta 2-3 krat na dan.

Tableto je treba popolnoma raztopiti v kozarcu (200 ml) tople vode (50-60 ° C) in takoj popijte nastalo raztopino. Bolje je vzeti zdravilo med sprejemom revnih. Interval med odmerki zdravila mora biti vsaj 4 ure. Trajanje zdravljenja brez posvetovanja z zdravnikom ni daljše od 5 dni, če je predpisano kot anestetik in 3 dni kot

Pri bolnikih z okvarjenim delovanjem jeter ali ledvic mora biti interval med odmerki zdravila vsaj 8 ur.

Navodila za prašek

Inside Odrasli in otroci, starejši od 15 let - 1 vrečka 2-3 krat na dan.

Vsebino vrečke je treba popolnoma raztopiti v kozarcu (200 ml) tople vode (50-60 ° C) in takoj popijte nastalo raztopino. Bolje je, da zdravilo vzamete med obroki. Največji dnevni odmerek je 3 vrečke. Interval med odmerki zdravila mora biti vsaj 4 ure.

Neželeni učinki

V večini primerov se uporaba antigripine v priporočenih stranskih učinkih odmerjanja ne razvije. V posameznih primerih se lahko pojavijo:

  • Anemija, hemolitična anemija (organi, ki oblikujejo krvjo);
  • Kožni izpuščaj, urtikarija, srbenje, angioedem (alergijske reakcije);
  • Občutek utrujenosti, glavobol (osrednji živčni sistem);
  • Epigastrična bolečina, slabost (prebavni sistem);
  • Hipoglikemija (endokrini sistem);
  • Zadrževanje urina, presnovne motnje, hipervitaminoza, suha usta, vroči občutek, pareza pri namestitvi, zaspanost (drugo).

Preveliko odmerjanje

Simptomi prevelikega odmerka se pogosto pojavijo, ko aktivne sestavine zdravila vstopijo v telo. Če ste preobčutljivi za paracetamol, se simptomi prevelikega odmerjanja razvijejo po 5 do 10 urah po tem, ko ste vzeli zdravilo.

Klinična slika prevelikega odmerjanja vključuje naslednje simptome: t

  • bruhanje in slabost;
  • povečano znojenje;
  • popolna ali delna izguba apetita;
  • motnje blata (driska);
  • bolečine v trebuhu, brez jasne lokalizacije.

Če pride do prevelikega odmerjanja klorfenamina, klinična slika vključuje naslednje simptome:

  • glavobol;
  • depresivna stanja;
  • povečana čustvena razdražljivost;
  • nespečnost;
  • omotica;
  • konvulzije.

Če se pojavijo simptomi prevelikega odmerjanja, je priporočljivo prenehati uporabljati zdravilo in se posvetovati z zdravnikom. V takih primerih je indicirana simptomatska terapija.

Posebna navodila

Pri jemanju je treba upoštevati toksični učinek paracetamola na jetra in učinek vitaminov na proliferativne bolezni:

  1. Pri alkoholni hepatozi so opazili povečan neželeni učinek paracetamola na jetra;
  2. Da bi se izognili strupenim učinkom na jetra, paracetamola ne smete kombinirati z alkoholom ali uporabljati zdravila za ljudi, ki so nagnjeni k alkoholizmu;
  3. Pri uporabi izdelkov, ki vsebujejo vitamine, lahko osebe, ki imajo proliferativne in metastatske tumorje, poslabšajo potek;
  4. Pri dolgotrajnem sprejemu je treba spremljati stanje periferne krvi, jeter in ledvic;
  5. Pri sočasnem jemanju metoklopramida (Reglan), domperidona (Motilium) in Kolestiramina (Questran) svetujemo, da se posvetujete z zdravnikom;
  6. Pri jemanju lahko izkrivite rezultate laboratorijskih podatkov o ravni glukoze in sečne kisline v krvi, količini bilirubina, aktivnosti transaminaz in laktat dehidrogenaze;
  7. Antigrippin vsebuje sladkor, ki ga je treba upoštevati pri bolnikih s sladkorno boleznijo.

Interakcija z zdravili

Zdravilo antigripin in alkohol sta nezdružljiva, ker etil alkohol krepi delovanje antihistaminske komponente. Uporaba tega zdravila v kombinaciji z antidepresivi, antipsihotiki in antiparkinsonskimi zdravili vodi do razvoja neželenih učinkov iz organov in sistemov.

Hkratna uporaba paracetamola in barbituratov vodi v zmanjšanje terapevtskega učinka paracetamola in pospešuje izločanje askorbinske kisline.

Ocene

V večini primerov so ocene zdravila Antigrippina, vključno z vsemi dozami, pozitivne. Dejansko je ta kompleks zdravilnih učinkovin precej učinkovit za lajšanje simptomov bolezenskih stanj nalezljivo-vnetne etiologije (gripa, ARVI), vendar potrebuje pravilno uporabo in strogo upoštevanje režima odmerjanja.

Negativne manifestacije med uporabo zdravila Antigrippin so bile najpogosteje opažene, ko je bil odmerek presežen ali priporočeno trajanje zdravljenja, kot tudi, ko je bil bolnik osebno občutljiv na njegove sestavine.

Analogi

Analogi Antigrippine so:

  • Na aktivne snovi: Antiflu Kids, FluZiOZ-F;
  • V skladu z mehanizmom delovanja: Solpadein, Ifimol, Xumapar, Dolarin, AntiFlu, Coldrex, Caffetin, Grippostad, Padeviks, Rankoff, Paracetamol, Daleron, Apap, Panadol, Gevadal, Novalgin, Coldfrey, No-shpalgin, TeraFlupentrestrentrenepentreerepric. Rinzasip, Saridon, Femizol, Flukoldeks, Safiston, Flucomp, AjiCOLD, Efferalgan.

Pred uporabo analogov se posvetujte z zdravnikom.

Antigrippin

Antigrippin - kombinirano zdravilo, ki deluje protivnetno, antipiretično in antihistaminsko, prav tako pa olajša potek gripe in SARS.

Zdravilo olajša prehlad, lajša otekanje nosne sluznice pri rinitisu.

Antigrippin vsebuje paracetamol, askorbinsko kislino in klorfeniramin maleat. Te snovi, ki združujejo njihove terapevtske lastnosti, imajo okrepljen učinek zdravila na telo.

Sestava

  • Askorbinska kislina je močan antioksidant, ki ščiti celične stene pred učinki prostih radikalov. Pri delovanju te snovi se poveča proizvodnja interferona v telesu, poveča zaščitna funkcija nevtrofilcev in zmanjša patološka prepustnost žilnih sten na viruse in bakterije.
  • Klorfeniramin maleat je komponenta, ki pripada H1 blokatorjem - receptorjem histamina. Ker je ta snov vključena v zdravilo Antigrippin, ima zdravilo takojšnjo antihistaminsko lastnost, zmanjšuje izločanje sluznice in odpravlja alergijski rinitis.
  • Paracetamol - ima protivnetne, antipiretične in analgetične lastnosti. Nanaša se na nesteroidna protivnetna zdravila.

Indikacije za uporabo

Zdravilo Antigrippin je predpisano za lajšanje ARVI in gripe, ki jo spremlja povišana telesna temperatura, izcedek iz nosu, glavobol in bolečine v mišicah, boleče grlo in otekanje sluznice. Lahko se uporablja za kompleksno zdravljenje rinitisa, ki je posledica alergijske reakcije.

Navodila za uporabo

Antigrippin je indiciran za peroralno dajanje, pred ali po obroku. Največji dnevni odmerek za odrasle je 3 tablete, za otroke, starejše od 5 let, 2 tableti. Otroci 3-5 let predpisujejo 0,5 tablete 2-krat na dan. Najdaljši potek zdravljenja je 5 dni. Med jemanjem tablet morate upoštevati interval 5 ur.

Kontraindikacije

Zdravila ni mogoče jemati za ljudi z anemijo, zmanjšano število levkocitov v krvi, bolnike s hepatitisom, povečavo prostate, glavkom, želodčno razjedo in 12 razjed dvanajstnika. Zdravilo Antigrippin je kontraindicirano pri bolnikih z okvarjenim delovanjem jeter in ledvic, pri otrocih, mlajših od 3 let, in pri starejših. Zdravilo ni predpisano nosečnicam in doječim materam. Ne smejo jemati bolniki, ki trpijo za fenilketonurijo.

Neželeni učinki

S strani srca in krvnih žil - anemija, zardevanje obraza, zmanjšanje števila trombocitov;

Na strani sečil - zadrževanje urina, papilarna nekroza, nefritis s poškodbami glomerulov;

Iz prebavnega trakta - bolečina v želodcu, slabost, suha usta.

S strani centralnega živčnega sistema - utrujenost, motnje spanja, glavobol, vrtoglavica, zaspanost.

Video

Odlomek iz oddaje (TVC - zdravniki) z oglaševanjem ali resnično pozitivne povratne informacije o zdravilu.

Pogosto pregledovanje

Učinkovitost zdravila Antigrippin visoka na kateri koli stopnji bolezni. Mnogi bolniki so opazili hiter terapevtski učinek in odpravo simptomov bolezni. Vendar je pomembno vedeti, da to zdravilo ni zdravilo proti gripi in akutnim boleznim dihal, temveč le olajšuje potek bolezni in odpravlja klinične znake, zato je priporočljivo vzeti zdravilo, ki ga je predpisal zdravnik.

Pogosta vprašanja:

Ali obstajajo analogi Antigrippina?

Ni natančnega analoga zdravila. Antigrippin vsebuje kompleks zdravilnih snovi, kjer so glavne sestavine paracetamol, askorbinska kislina in klorfeniramin maleat, ki tvorijo izrazit terapevtski učinek. Najbližje v sestavi je zdravilo AntiFlu.

Ali je mogoče Antigrippin vzeti nosečnicam in otrokom?

Zdravilo se ne sme jemati med nosečnostjo, dojenjem, kot tudi otroci, katerih starost je manj kot 3 leta.

Kolikšen je največji dnevni odmerek zdravila?

Za odrasle je največji dnevni odmerek 1500 mg (3 tablete), za otroke, starejše od 3 let - 500 mg. Za otroke, starejše od 5 let, se dnevni odmerek lahko poveča na 1000 mg.

Kakšna je povprečna cena Antigrippina v Rusiji?

Strošek zdravila je 100-300 rubljev na paket. Cena je odvisna od števila tablet v paketu.

Antigrippin

Aktivna sestavina:

Vsebina

Farmakološka skupina

Nosološka klasifikacija (ICD-10)

Sestava

Opis dozirne oblike

Med-limonin prah: različna stopnja granulacije, sestavljena iz delcev od bele do sivkasto-bež barve, s specifičnim vonjem. Dovoljene so brizge temno rjave barve.

Puder iz kamilice: različne stopnje granulacije, sestavljene iz delcev od bele do bež in svetlo rjave barve s specifičnim vonjem. Dovoljene so impregnacije rjave barve.

Farmakološko delovanje

Farmakodinamika

Paracetamol deluje analgetično in antipiretično, odpravlja glavobol in druge vrste bolečin, zmanjšuje zvišano telesno temperaturo.

Klorfenamin-blokator H1-receptorji histamina, ima antialergijski učinek, olajša dihanje skozi nos, zmanjša občutek zamašen nos, kihanje, solzenje, srbenje in pordelost oči.

Askorbinska kislina (vitamin C) sodeluje pri uravnavanju redoks procesov, presnovi ogljikovih hidratov, povečuje odpornost telesa.

Indikacije za zdravilo Antigrippin

Nalezljive in vnetne bolezni (akutne respiratorne virusne okužbe, gripa), ki jih spremljajo zvišana telesna temperatura, mrzlica, glavobol, bolečine v sklepih in mišicah, zamašen nos in boleče grlo in sinusi.

Kontraindikacije

preobčutljivost za paracetamol, klorfenamin, askorbinsko kislino ali katero koli drugo sestavino zdravila;

erozivne in ulcerozne lezije prebavnega trakta (v akutni fazi);

hudo ledvično in / ali jetrno odpoved;

hiperplazija prostate;

starost otrok (do 15 let).

Previdno: odpoved ledvic in / ali jeter; pomanjkanje glukoza-6-fosfat dehidrogenaze; prirojena hiperbilirubinemija (Gilbertovi, Dubin-Johnsonovi in ​​Rotorjevi sindromi); virusni hepatitis; alkoholni hepatitis; starosti

Neželeni učinki

Zdravilo dobro prenaša v priporočenih odmerkih. V posameznih primerih se pojavijo naslednje neželene reakcije.

CNS: glavobol, utrujenost.

Na delu prebavnega trakta: slabost, bolečine v epigastrični regiji.

Pri endokrinem sistemu: hipoglikemija (do razvoja kome).

S strani krvotvornih organov: anemija, hemolitična anemija (zlasti pri bolnikih z pomanjkanjem glukoza-6-fosfat dehidrogenaze); zelo redko - trombocitopenija.

Alergijske reakcije: kožni izpuščaj, srbenje, urtikarija, angioedem, anafilaktoidne reakcije (vključno z anafilaktičnim šokom), eksratativni multiformni eritem (vključno s Stevens-Johnsonovim sindromom), toksična epidermalna nekroliza (Lyellov sindrom).

Drugi: hipervitaminoza C, presnovne motnje, občutek toplote, suha usta, pareza namestitve, zastajanje urina, zaspanost.

O vseh neželenih učinkih zdravila je treba obvestiti zdravnika.

Interakcija

Paracetamol. Medsebojno delovanje paracetamola in induktorjev mikrosomske oksidacije v jetrih (vključno s fenitoinom, etanolom, barbiturati, rifampicinom, fenilbutazonom, tricikličnimi antidepresivi) poveča proizvodnjo hidroksiliranih aktivnih presnovkov, kar omogoča razvoj hude zastrupitve z majhnimi prevelikimi odmerki. Med prejemanjem paracetamola prispeva etanol k razvoju akutnega pankreatitisa. Zaviralci mikrosomske oksidacije (vključno s cimetidinom) zmanjšujejo tveganje za hepatotoksično delovanje. Hkratni vnos diflunisala in paracetamola poveča koncentracijo slednje v krvni plazmi za 50%, kar poveča hepatotoksičnost. Hkratni sprejem barbituratov zmanjša učinkovitost paracetamola. Paracetamol zmanjšuje učinkovitost urikozuričnih zdravil.

Klorfenamin maleat. Izboljša učinek tablet za spanje. Antidepresivi, antiparkinsonska, antipsihotična zdravila (derivati ​​fenotiazina) povečujejo tveganje za neželene učinke (zadrževanje urina, suha usta, zaprtje). GCS poveča tveganje za razvoj glavkoma. Etanol poveča sedativni učinek klorfenamin maleata.

Askorbinska kislina. Poveča koncentracijo benzilpenicilina in tetraciklinov v krvi; izboljša absorpcijo preparatov železa v črevesju (pretvori železovo železo v železno železo); lahko poveča izločanje železa med uporabo z deferoksaminom; povečuje tveganje kristalurije pri zdravljenju kratkodelujočih salicilatov in sulfonamidov, upočasni izločanje kislin iz ledvic, poveča izločanje zdravil z alkalnimi reakcijami (vključno z alkaloidi), zmanjša koncentracijo peroralnih kontraceptivov v krvi; poveča celotni očistek etanola; s sočasno uporabo zmanjša kronotropni učinek izoprenalina. Lahko poveča in zmanjša učinek antikoagulantnih zdravil. Zmanjšuje terapevtski učinek antipsihotikov (nevroleptikov) - derivatov fenotiazina, tubularne reabsorpcije amfetamina in tricikličnih antidepresivov. Hkratni sprejem barbituratov poveča izločanje askorbinske kisline v urinu.

Odmerjanje in uporaba

Inside Vsebino vrečke je treba popolnoma raztopiti v kozarcu (200 ml) tople vode (50–60 ° C) in takoj popijte nastalo raztopino. Priporočljivo je jemati zdravilo med obroki.

Odrasli in otroci, starejši od 15 let - 1 pakiranje. 2-3 krat na dan. Največji dnevni odmerek - 3 pakiranja. Interval med odmerki zdravila mora biti vsaj 4 ure.

Pri bolnikih z okvarjenim delovanjem jeter ali ledvic in starejšimi bolniki mora biti interval med odmerki zdravila vsaj 8 ur.

Trajanje zdravljenja brez posvetovanja z zdravnikom ni daljše od 5 dni, če je predpisano kot anestetik in 3 dni kot antipiretik.

Preveliko odmerjanje

Simptomi prevelikega odmerka zdravila zaradi njegovih sestavin. Klinična slika akutne zastrupitve s paracetamolom se razvije v 6 do 14 urah po dajanju. Simptomi kronične zastrupitve se pojavijo 2–4 dni po prevelikem odmerku.

Simptomi akutne zastrupitve s paracetamolom: driska, izguba teka, slabost in bruhanje, bolečine v trebuhu in / ali bolečine v trebuhu, povečano znojenje.

Simptomi zastrupitve s klorfenaminom: omotica, vznemirjenost, motnje spanja, depresija, krči.

Posebna navodila

Med jemanjem metoklopramida, domperidona ali kolestiramina se morate posvetovati tudi z zdravnikom.

Pri daljši uporabi v odmerkih, ki so bistveno višji od priporočenih, se poveča verjetnost okvarjenega delovanja jeter in ledvic, potrebna je kontrola slike periferne krvi.

Paracetamol in askorbinska kislina lahko izkrivljata rezultate laboratorijskih testov (kvantitativna določitev glukoze in sečne kisline v plazmi, bilirubina, aktivnost jetrnih transaminaz, LDH).

Da bi se izognili strupenim poškodbam jeter, se paracetamol ne sme kombinirati z uživanjem alkoholnih pijač, prav tako pa jih ne smejo jemati osebe, ki so nagnjene k kroničnemu uživanju alkohola. Pri bolnikih z alkoholno hepatozo se poveča tveganje za poškodbe jeter.

Uporaba askorbinske kisline pri bolnikih s hitro proliferirajočimi in intenzivno metastatskimi tumorji lahko poslabša proces.

Pri bolnikih z visoko vsebnostjo železa v telesu je treba uporabiti askorbinsko kislino v minimalnih odmerkih.

V 1 pakiranju. med in limona vsebuje 1,779 g sladkorja, kar ustreza 0,15 XE. V 1 pakiranju. Kamilica vsebuje 2,058 g sladkorja, kar ustreza 0,17 XE.

Obrazec za sprostitev

Prašek za raztopino za peroralno dajanje, medeno limono, kamilico. Na 5 g praška v vrečki iz papirja / aluminija / PE. Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 16, 20, 30 pakiranjih. v škatli.

Proizvajalec

Natur Product Pharma Cn. z oo, st. Podstochisko, 30, 07-300 Ostrow Mazowiecka, Poljska.

Imetnik potrdila o registraciji: LLC "VALEANT". 115162, Rusija, Moskva, st. Shabolovka, 31, str.

Trditve potrošnikov za pošiljanje na podjetje VALEANT. 115162, Rusija, Moskva, st. Shabolovka, 31, str.

Tel / Faks: (495) 510-28-79.

Prodajni pogoji za farmacijo

Pogoji shranjevanja zdravila Antigrippin

Hraniti izven dosega otrok.

Rok uporabnosti zdravila Antigrippin

Ne uporabljajte po datumu izteka roka uporabnosti, ki je naveden na embalaži.

Kako jemati antigrippin, sestavo, kontraindikacije

Dober dan, dragi bralci! Danes analiziramo zdravilo antigrippin in njegovo sestavo. Pogosto opažam, da kolegi in jaz greh, ob prvih simptomih prehlada, začnejo piti anti-gripo. Zdravnika Ganshina Ilone Valerievno sem prosil, da nam pove o tem čudovitem zdravilu. Dajte ji besedo.

S prehodom v jesensko-zimsko obdobje je človeško telo izpostavljeno visokemu tveganju za okužbo z respiratornimi virusi in gripo. Ta trend je povezan s spremembo temperaturnih pogojev in zmanjšanjem obrambe telesa v primerjavi z jesensko imunsko pomanjkljivostjo. Glavna naloga pri soočanju z virusnimi boleznimi je pravilno in pravočasno zdravljenje.

Zdravilo Antigrippin se je izkazalo za močno sredstvo proti gripi s širokim razponom terapevtskih učinkov. Klinični učinek tega zdravila so opazili številni pozitivni pregledi bolnikov. O tem, katere lastnosti ima zdravilo in katera zdravila proti gripi, bo podrobneje opisano spodaj.

Navodila za uporabo, sestava

Zdravilo antigrippin za odrasle in otroke je kombinirano sredstvo proti gripi s široko paleto zdravilnih učinkov. Aktivne sestavine zdravila imajo antipiretično, protivnetno in antialergijsko delovanje. Med prejemanjem tega zdravila se telesna temperatura zmanjša, odstranijo se edem sluznice nazofarinksa in orofaringeksa, ponovno vzpostavi dihanje v nosu in zmanjša bolečina v grlu.

Sestava

Sestava zdravila antigripin vključuje takšne sestavine:

  • Paracetamol. Ta komponenta ima izrazit antipiretični in analgetski učinek. Pri zaužitju paracetamol lajša mišice in glavobol, ki se pojavi pri gripi.
  • Klorfenamin. Ta snov spada v kategorijo antihistaminikov (antialergijska zdravila). Z vnosom klorfenamina se zmanjša zamašen nos, izgineta solzenje, srbenje, kihanje in pordelost oči.
  • Vitamin C (askorbinska kislina). Ta snov prispeva k uravnavanju redoks reakcij v telesu. Askorbinska kislina spodbuja nastajanje imunskih celic, ki preprečujejo virus gripe.
  • Metamizol natrij. Osnova delovanja te komponente je protivnetno, antipiretično in analgetično delovanje.
  • Rutin Ta snov spada v kategorijo angioprotektorjev, ki zmanjšujejo prepustnost žilne stene. Poleg tega rutin poveča čas strjevanja krvi.
  • Diphenhydramine. Ta kemikalija ima antiedemski in antialergijski učinek, kar je še posebej pomembno pri respiratornih virusnih okužbah. Diphenhydramine odpravlja vneto grlo, zamašen nos in druge manifestacije alergijske reakcije iz zgornjih dihalnih poti.
  • Kalcijev glukonat. Ta snov pomaga zmanjšati prepustnost stene kapilare in sodeluje pri uravnavanju presnove fosforja in kalcija v telesu.

Zaradi kombinacije teh snovi je antigripin močno orodje za boj proti pojavom okužbe dihal in gripe.

Obrazec za sproščanje zdravil

To protivirusno sredstvo je na voljo v naslednjih dozirnih oblikah:

  • prašek za pripravo pripravljene raztopine za notranjo administracijo;
  • tablete proti gripi za odrasle in otroke, šumeče za peroralno dajanje;
  • inkapsulirana oblika zdravila.

Poleg omenjenih oblik obstaja tudi homeopatski antigripin, ki vsebuje samo naravne sestavine.

Indikacije za uporabo zdravila

Ne glede na obliko zdravila je antigripin indiciran v takšnih primerih:

  1. patologija virusne narave zgornjih dihal;
  2. patologije, ki jih spremlja infekcijsko-vnetni proces (gripa, ARVI);
  3. bolezni, ki jih spremlja vročina, vneto grlo, zamašen nos, mrzlica, mišice in glavobol.

Veliko ljudi se zanima, kako narediti antigripin doma, hkrati pa ohraniti terapevtski učinek. To orodje je rezultat profesionalnega zdravljenja v farmacevtskem podjetju in vsebuje aktivne sestavine v harmoničnih odmerkih. Ne priporočamo samostojne izdelave zdravila.

V tem članku se boste naučili, kako zdraviti gripo.

Kako vzeti

Režim in odmerjanje sta odvisna od oblike zdravila in starosti bolnika. Uradna navodila za zdravilo antigrippin, priporočamo uporabo tableta obliki zdravila v skladu s to shemo: t

Standardna doza zdravila za zdravljenje odraslih in otrok, starejših od 15 let, je 1 tableta 2-3 krat na dan po obroku. Priporočljivo je, da se šumeča tableta raztopi v 250 ml tople vrele vode, nato pa takoj popijte.

Dnevni odmerek zdravila ne sme presegati 3 tablet. Interval med sprejema mora biti približno 4 ure. Če oseba trpi zaradi bolezni ledvic ali jeter, se interval podaljša na 8 ur.

Trajanje zdravljenja z zdravili ni daljše od 5 dni.

Otrokom različnih starosti je predpisana protigliva za otroke v obliki šumečih tablet za pripravo raztopine. Terapevtski odmerek za otroke od 3 do 5 let je ½ tablete, raztopljene v 250 ml vrele vode 2-krat na dan.

Pri starosti od 5 do 10 let je priporočeni odmerek 1 tableta zdravila, raztopljen v 250 ml vode 2-krat na dan. Za zdravljenje gripe in ARVI pri otrocih, starih od 10 do 15 let, je treba uporabiti odmerek 1 tableta 2-3 krat dnevno, dokler simptomi ne izginejo.

Med nosečnostjo

Uradna navodila za zdravilo ne priporočajo njegove uporabe med porodom. To je posledica dejstva, da lahko aktivne sestavine zdravila povečajo čas strjevanja krvi, pa tudi prodrejo v placentno pregrado, ki prizadene plod.

Nosečnicam priporočamo uporabo drugih, bolj benignih zdravil. Prav tako je antigripin kontraindiciran med dojenjem, saj lahko aktivne snovi prodrejo v telo novorojenčka skozi materino mleko.

Recept za okusen zdravstveni eliksir najdete v tem članku.

Kontraindikacije

Kot pri vseh zdravilih ima to zdravilo številne kontraindikacije, ki jih je treba upoštevati pred začetkom. Te kontraindikacije vključujejo:

  • razjede in erozija v sluznici prebavil;
  • individualne intolerance na sestavine zdravila;
  • odvisnost od alkohola;
  • funkcionalna insuficienca ledvic in jeter;
  • prirojena intoleranca za fenilalanin;
  • glavkom;
  • starost pod 15 let;
  • adenoma prostate;
  • nosečnostjo in obdobjem dojenja.

Priporočljivo je previdnost pri prejemanju antigripinine v starosti, kot tudi virusni in kronični hepatitis.

Preveliko odmerjanje zdravila

Simptomi prevelikega odmerka se pogosto pojavijo, ko aktivne sestavine zdravila vstopijo v telo. Če ste preobčutljivi za paracetamol, se simptomi prevelikega odmerjanja razvijejo po 5 do 10 urah po tem, ko ste vzeli zdravilo.

Klinična slika prevelikega odmerjanja vključuje naslednje simptome: t

  • popolna ali delna izguba apetita;
  • motnje blata (driska);
  • bruhanje in slabost;
  • povečano znojenje;
  • bolečine v trebuhu, brez jasne lokalizacije.

Če pride do prevelikega odmerjanja klorfenamina, klinična slika vključuje naslednje simptome:

  • povečana čustvena razdražljivost;
  • nespečnost;
  • omotica;
  • glavobol;
  • depresivna stanja;
  • konvulzije.

Če se pojavijo simptomi prevelikega odmerjanja, je priporočljivo prenehati uporabljati zdravilo in se posvetovati z zdravnikom. V takih primerih je indicirana simptomatska terapija.

Medsebojno delovanje z zdravilom Antigrippin

Zdravilo antigripin in alkohol sta nezdružljiva, ker etil alkohol krepi delovanje antihistaminske komponente. Uporaba tega zdravila v kombinaciji z antidepresivi, antipsihotiki in antiparkinsonskimi zdravili vodi do razvoja neželenih učinkov iz organov in sistemov.

Hkratna uporaba paracetamola in barbituratov vodi v zmanjšanje terapevtskega učinka paracetamola in pospešuje izločanje askorbinske kisline.

Neželeni učinki

Sprejetja priporočenega odmerka ne spremlja razvoj neželenih učinkov. V redkih primerih lahko pride do teh neželenih učinkov:

  • slabost in bolečine v epigastrični regiji;
  • splošno slabo počutje, utrujenost;
  • glavobol in omotica;
  • znižanje koncentracije glukoze v krvi;
  • znižanje hemoglobina, do anemije;
  • suha usta, vročina;
  • zaspanost;
  • urtikarija, kožni izpuščaj, srbenje in angioedem;
  • zastajanje urina.

Če se pojavijo anksiozni simptomi, je priporočljivo prenehati uporabljati zdravilo in se posvetovati z zdravnikom.

Antigrippin - analogi

Strukturni analog tega zdravila je AntiFlu Kids. Z vidika farmakološke aktivnosti in mehanizma delovanja ima antigripin naslednje analoge:

Vsako zdravilo ima svoja navodila za uporabo. Nosečnice in doječe ženske se morajo najprej strinjati z zdravnikom, ki je na voljo, o uporabi vsake navedene droge.

Če so cepivo proti gripi uporabili osebi, je treba anti-influenco uporabljati previdno in šele po predhodnem posvetovanju z zdravnikom.

Hvala Ilona Valerievna za tako podrobno zgodbo o pripravi antigripa. Nisem vedel, da če je bilo dano cepivo proti gripi, je priporočljivo, da zdravila ne vzamete. Dragi prijatelji, želim vam dobro zdravje in dobro razpoloženje! Delite informacije, kliknite gumbe za družabna omrežja. S spoštovanjem, Alevtina

ANTIGRIPPIN

Ves Šumeče tablete za otroke rožnate barve z rdečkastimi lisami, s sadnim vonjem.

Pomožne snovi: natrijev bikarbonat, citronska kislina, sorbitol, polividon, natrijev saharin, natrijev karbonat, polietilen glikol 6000, silicijev dioksid, aromatski dodatki.

10 kosov. - plastični zaboji (1) - paketi kartona.
10 kosov. - mehurčki (1) - paketi kartona.
2 kosa - trakovi (5) - paketi kartona.
4 kose - trakovi (5) - paketi kartona.
6 kosov - trakovi (5) - paketi kartona.

Paracetamol deluje analgetično in antipiretično; odpravlja glavobol in druge vrste bolečin, zmanjšuje vročino.

Askorbinska kislina (vitamin C) sodeluje pri uravnavanju redoks procesov, presnovi ogljikovih hidratov, povečuje odpornost telesa.

Klorfenamin-blokator H1-receptorji histamina, ima antialergijski učinek, olajša dihanje skozi nos, zmanjša občutek zamašen nos, kihanje, solzenje, srbenje in pordelost oči.

- nalezljive in vnetne bolezni (ARVI, gripa), ki jih spremljajo vročina, mrzlica, glavobol, bolečine v sklepih in mišicah, zamašen nos in boleče grlo in sinusi.

- preobčutljivost za paracetamol, askorbinsko kislino, klorfenamin ali katerokoli drugo sestavino zdravila;

- erozivne in ulcerozne lezije prebavil (v akutni fazi);

- huda okvara ledvic in / ali jeter;

- starost otrok (do 3 leta).

S skrbnostjo: odpoved ledvic in / ali jeter, pomanjkanje glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, prirojena hiperbilirubinemija (Gilbertovi, Dubin-Johnsonovi in ​​Rotorjevi sindromi), virusni hepatitis.

Inside Otroci, stari od 3 do 5 let, 1/2 tableta 2-krat na dan; otroci od 5. do 10. leta starosti 1 tableta 2-krat na dan; otroci od 10 do 15 let št. 1 tableta 2-3 krat dnevno. Tableto je treba popolnoma raztopiti v kozarcu (200 ml) tople vode (50-60 ° C) in takoj popijte nastalo raztopino. Bolje je vzeti zdravilo med sprejemom revnih. Interval med odmerki zdravila mora biti vsaj 4 ure.

Pri bolnikih z okvarjenim delovanjem jeter ali ledvic mora biti interval med odmerki zdravila vsaj 8 ur.

Trajanje zdravljenja brez posvetovanja z zdravnikom ni daljše od 5 dni, če je predpisano kot anestetik in 3 dni kot antipiretik.

Zdravilo dobro prenaša v priporočenih odmerkih.

V posameznih primerih so:

CNS: glavobol, utrujenost;

Na strani prebavil: slabost, bolečine v epigastrični regiji;

Pri endokrinem sistemu: hipoglikemija (do razvoja koma);

S strani krvotvornih organov: anemija, hemolitična anemija (zlasti pri bolnikih z pomanjkanjem glukoza-6-fosfat dehidrogenaze); zelo redko - trombocitopenija;

Alergijske reakcije: kožni izpuščaj, srbenje, urtikarija, angioedem.

Drugo: hiperventaminoza, presnovne motnje, občutek vročine, suha usta, pareza namestitve, zastajanje urina, zaspanost.

O vseh neželenih učinkih zdravila je treba obvestiti zdravnika.

Simptomi prevelikega odmerka zdravila zaradi njegovih sestavin. Klinična slika akutnega prevelikega odmerjanja paracetamola se razvije v 6-14 urah po jemanju. Simptomi kroničnega prevelikega odmerka se pojavijo 2-4 dni po povečanju odmerka zdravila.

Simptomi akutnega prevelikega odmerjanja paracetamola: driska, izguba teka, slabost in bruhanje, bolečine v trebuhu in / ali bolečine v trebuhu, povečano znojenje.

Simptomi prevelikega odmerka klorfenamina: omotica, vznemirjenost, motnje spanja, depresija, krči.

Etanol poveča sedativni učinek antihistaminikov.

Antidepresivi, antiparkinsonska zdravila, antipsihotiki (derivati ​​fenotiazina) povečujejo tveganje za neželene učinke (zadrževanje urina, suha usta, zaprtje). Glukokortikosteroidi - povečajo tveganje za razvoj glavkoma.

S hkratno uporabo zmanjša kronotropni učinek izoprenalina.

Zmanjšuje terapevtski učinek antipsihotikov (nevroleptikov) - derivatov fenotiazina, tubularne reasorpcije amfetamina in tricikličnih antidepresivov.

Induktorji mikrosomske oksidacije v jetrih (fenitoin, etanol, barbiturati, rifampicin, fenilbutazon, triciklični antidepresivi) povečajo proizvodnjo hidroksiliranih aktivnih presnovkov, kar omogoča hude zastrupitve z majhnimi prevelikimi odmerki. Etanol prispeva k razvoju akutnega pankreatitisa. Zaviralci mikrosomske oksidacije (vključno s cimetidinom) zmanjšujejo tveganje za hepatotoksično delovanje. Sočasno dajanje zdravila in diflunisala poveča koncentracijo paracetamola v krvni plazmi za 50%, poveča hepatotoksičnost. Hkratni sprejem barbituratov zmanjša učinkovitost paracetamola, poveča izločanje askorbinske kisline v urinu.

Paracetamol zmanjšuje učinkovitost urikozuričnih zdravil.

Med jemanjem metoklopramida, domperidona ali kolestiramina se morate posvetovati tudi z zdravnikom.

Pri daljši uporabi v odmerkih, ki so bistveno višji od priporočenih, se poveča verjetnost okvarjenega delovanja jeter in ledvic, potrebno je spremljanje slike periferne krvi.

Paracetamol in askorbinska kislina lahko izkrivljata rezultate laboratorijskih testov (kvantitativna določitev glukoze in sečne kisline v plazmi, bilirubina, aktivnost jetrnih transaminaz, LDH).

Uporaba askorbinske kisline pri bolnikih s hitro proliferirajočimi in intenzivno metasgirnimi tumorji lahko poslabša proces. Pri bolnikih z visoko vsebnostjo železa v telesu je treba uporabiti askorbinsko kislino v minimalnih odmerkih.

Antigrippin

Ime:

Antigrippin (Antigrippin)

Sestava

1 vrečka praška za pripravo raztopine za peroralno dajanje Antigrippin vsebuje:
Paracetamol - 500 mg;
Klorfeniramin maleat - 10 mg;
Askorbinska kislina (vitamin C) - 200 mg;
Pomožne snovi, vključno saharoza. Poleg tega prašek za pripravo raztopine za peroralno dajanje z okusom kamilice vsebuje izvleček cvetov kamilice.

1 tableta šumečega Antigrippina z okusom grenivke ali maline vsebuje:
Paracetamol - 500 mg;
Klorfeniramin maleat - 10 mg;
Askorbinska kislina (vitamin C) - 200 mg;
Pomožne snovi.

1 šumeča tableta Antigrippin vsebuje:
Paracetamol - 500 mg;
Klorfeniramin maleat - 10 mg;
Askorbinska kislina (vitamin C) - 200 mg;
Pomožne snovi.

1 tableta šumečega antigripa za otroke vsebuje:
Paracetamol - 250 mg;
Klorfeniramin maleat - 3 mg;
Askorbinska kislina (vitamin C) - 50 mg;
Pomožne snovi.

Farmakološko delovanje

Antigrippin je kombinirano zdravilo s protivnetnimi, antipiretičnimi in antialergijskimi učinki. Antigrippin pomaga odpraviti simptome gripe in akutnih bolezni dihal, zmanjša otekanje nosne sluznice in paranazalnih sinusov, olajša dihanje z nosom. Pripravek Antigrippin vsebuje tri sestavine: paracetamol, klorfeniramin maleat in askorbinsko kislino (vitamin C), ki medsebojno krepita in dopolnjujeta farmakološke učinke drug drugega.
Mehanizem delovanja in terapevtski učinki zdravila temeljijo na farmakoloških lastnostih učinkovin, ki jih vsebuje.

Paracetamol je zdravilo iz skupine nesteroidnih protivnetnih zdravil. Zdravilo ima izrazit antipiretičen in analgetičen učinek, protivnetni učinek zdravila pa je zanemarljiv. Mehanizem delovanja zdravila temelji na njegovi sposobnosti zaviranja encima ciklooksigenaze, ki uravnava sintezo prostaglandinov, prostaciklinov in tromboksana iz arahidonske kisline. Paracetamol je neselektivni inhibitor ciklooksigenaze in zavira tako njegove izooblike enako - ciklooksigenazo-1 in ciklooksigenazo-2. Antipiretični učinek zdravila je posledica zmanjšanja števila prostaglandinov v centru za termoregulacijo v hipotalamusu. Zdravilo nima praktično nobenega protivnetnega učinka zaradi sposobnosti celičnih peroksidaz za inaktivacijo paracetamola. Analgetski učinek zdravila temelji na njegovi sposobnosti, da se kopiči v tkivih centralnega živčnega sistema in zmanjša raven prostaglandinov v njih, zaradi česar se občutljivost receptorjev na kemične dražljaje zmanjša in intenzivnost bolečine se zmanjša.

Klorfeniramin maleat je antialergijsko zdravilo skupine blokatorjev H1-histaminskih receptorjev. Klorfeniramin maleat ima izrazit antihistaminski, atropinski podoben, antiholinergični in sedativni učinek. Zdravilo pomaga odpraviti učinke, ki so se razvili pod vplivom histamina, vključno s klorfeniramin maleatom, zmanjšuje srbenje, normalizira prepustnost žilne stene in odpravlja krč gladke mišične plasti žil. Mehanizem delovanja zdravila temelji na njegovi sposobnosti, da kompetitivno blokira H1-histaminske receptorje, medtem ko klorfeniramin ne more izločiti histamina iz receptorskih vezi, ker ima nižjo afiniteto za receptorje H1-histamin kot histamin. Zdravilo je najučinkovitejše za zdravljenje in preprečevanje alergijskih reakcij takojšnjega tipa. Sedativni učinek zdravila je njegova sposobnost blokiranja serotoninskih in m-holinergičnih receptorjev. Zaradi antiholinergičnega učinka zdravila zavira delovanje žlez nosne sluznice, s čimer se zmanjša izločanje sluzi in zmanjšanje rinoreje.

Askorbinska kislina (vitamin C) je zdravilo z izrazito antioksidativno aktivnostjo. Vitamin C ščiti celične membrane pred negativnimi učinki peroksidnih spojin in prostih radikalov. Imunomodulacijski učinek zdravila temelji na njegovi sposobnosti, da vpliva na mehanizme celične in humoralne imunosti. Vitamin C povzroča sproščanje in sintezo endogenega interferona, vpliva na kemotaksijo in migracijo limfocitov. Poleg tega askorbinska kislina pomaga povečati fagocitno aktivnost nevtrofilcev in zmanjša patološko povečano vaskularno prepustnost.

Farmakokinetika zdravila zaradi farmakokinetičnih lastnosti aktivnih sestavin v njegovi sestavi.
Absorpcija:
Sestavine zdravila po peroralni uporabi se hitro in popolnoma absorbirajo v prebavnem traktu, absorpcija paracetamola in askorbinske kisline se pojavlja predvsem v tankem črevesu. Najvišja koncentracija paracetamola v krvni plazmi je 10 do 60 minut po peroralni uporabi, klorfeniramin maleat - po 30 minutah, askorbinska kislina - 4-7 ur. Stopnja povezave askorbinske kisline s plazemskimi beljakovinami je približno 25%, paracetamol pa ne presega 10%. Aktivne sestavine zdravila so enakomerno porazdeljene v biološke tekočine in tkiva v telesu, paracetamol prodre v hematoencefalno in hematoplacentalno pregrado.
Presnova:
Paracetamol se presnavlja predvsem v jetrih in tvori presnovke, ki nimajo farmakološkega delovanja. Hidroksiliran metabolit paracetamola, ki se v terapevtskih odmerkih oblikuje v majhnih količinah, ima toksični učinek. Klorfeniramin maleat se med prvim prehodom skozi jetra presnavlja, askorbinska kislina se delno presnavlja v telesu.
Izločanje:
Aktivne sestavine zdravila izločajo predvsem ledvice, nespremenjene in v obliki presnovkov. Razpolovni čas paracetamola je približno 1-3 ure.
Pri bolnikih z okvarjenim delovanjem ledvic in / ali jeter se razpolovni čas paracetamola iz krvne plazme poveča.

Indikacije za uporabo

Zdravilo Antigrippin se uporablja za simptomatsko zdravljenje bolnikov z gripo in akutnimi boleznimi dihal, ki jih spremlja povišana telesna temperatura, glavobol, mialgija, boleče grlo, kot tudi rinoreja in otekanje nosne sluznice.
Poleg tega se zdravilo lahko uporablja za simptomatsko zdravljenje rinitisa različnih etiologij, vključno z virusnim, bakterijskim in alergijskim rinitisom.

Način uporabe

Zdravilo Antigrippin v obliki šumečih tablet:
Zdravilo se daje peroralno. Da bi dosegli največji terapevtski učinek, je zdravilo priporočljivo jemati med obroki. Zdravilo v obliki šumečih tablet pred uporabo je treba raztopiti v kozarcu tople pitne vode, pripravljeno raztopino je treba takoj vzeti. Pripravljene raztopine ne shranjujte.
Trajanje zdravljenja in odmerek zdravila običajno določi posamezni zdravnik za vsakega bolnika.
Odrasli in mladostniki, starejši od 15 let, običajno predpišejo 1 tableto zdravila 2-3 krat na dan. Priporočljivo je, da opazujete interval med jemanjem zdravila vsaj 4 ure. Največji dnevni odmerek zdravila je 3 tablete. Trajanje zdravljenja je običajno od 3 do 5 dni.
Pri uporabi zdravila za zdravljenje bolnikov z okvarjenim delovanjem ledvic in / ali jeter ter starejšimi bolniki je treba upoštevati interval med jemanjem zdravila vsaj 8 ur.
Zdravilo Antigrippin v obliki šumečih tablet za otroke:
Zdravilo se daje peroralno. Da bi dosegli največji terapevtski učinek, je zdravilo priporočljivo jemati med obroki. Zdravilo v obliki šumečih tablet za otroke pred uporabo je treba raztopiti v kozarcu tople pitne vode, takoj pripraviti pripravljeno raztopino. Pripravljene raztopine ne shranjujte.
Trajanje zdravljenja in odmerek zdravila običajno določi posamezni zdravnik za vsakega bolnika.

Otroci, stari od 3 do 5 let, se običajno predpišejo 1-2 tableti zdravila 2-krat na dan. Priporočljivo je, da opazujete interval med jemanjem zdravila vsaj 4 ure. Največji dnevni odmerek zdravila je 1 tableta. Trajanje zdravljenja je običajno od 3 do 5 dni.
Otroci, stari od 5 do 10 let, običajno predpišejo 1 tableto zdravila 2-krat na dan. Priporočljivo je, da opazujete interval med jemanjem zdravila vsaj 4 ure. Največji dnevni odmerek zdravila je 2 tableti. Trajanje zdravljenja je običajno od 3 do 5 dni.
Otroci, stari od 10 do 15 let, običajno predpišejo 1 tableto zdravila 2-3 krat na dan. Priporočljivo je, da opazujete interval med jemanjem zdravila vsaj 4 ure. Največji dnevni odmerek zdravila je 3 tablete. Trajanje zdravljenja je običajno od 3 do 5 dni.
Pri uporabi zdravila za zdravljenje bolnikov z okvarjenim delovanjem ledvic in / ali jeter je treba med odmerki zdravila opazovati interval vsaj 8 ur.

Zdravilo v obliki praška za pripravo peroralne raztopine:
Zdravilo se uporablja za pripravo raztopine za peroralno dajanje. Preden vzamete zdravilo, morate vsebino vrečke raztopiti v kozarcu tople pitne vode. Raztopino je treba vzeti takoj po pripravi. Pripravljene raztopine ne shranjujte. Trajanje zdravljenja in odmerek zdravila določi zdravnik individualno za vsakega bolnika.
Odrasli in mladostniki, starejši od 15 let, običajno predpišejo 1 vrečko zdravila 2-3 krat na dan. Priporočljivo je, da opazujete interval med jemanjem zdravila vsaj 4 ure. Največji dnevni odmerek zdravila je 3 vrečke. Trajanje zdravljenja je običajno od 3 do 5 dni.
Pri uporabi zdravila za zdravljenje bolnikov z okvarjenim delovanjem jeter in / ali ledvic je priporočljivo opazovati interval med odmerki zdravila vsaj 8 ur.

Neželeni učinki

Pri uporabi zdravila Antigrippin pri bolnikih opazili razvoj takšnih stranskih učinkov: t
S strani centralnega živčnega sistema: omotica, glavobol, utrujenost, motnje spanja in budnosti.
Ker kardiovaskularni sistem in krvotvorni organi: anemija, vključno s hemolitično anemijo, trombocitopenijo, zardevanje obraza in zgornjega dela telesa.
Na strani prebavil: slabost, bruhanje, suha usta, bolečine v epigastrični regiji.
Alergijske reakcije: kožni izpuščaj, pruritus, urtikarija, eksudativni multiformni ekcem, toksična epidermalna nekroliza. V posameznih primerih se lahko pojavijo anafilaktoidne reakcije, vključno z angioedemom in anafilaktičnim šokom.
S strani urinarnega sistema: intersticijski nefritis, papilarna nekroza, retencija urina.
Drugo: hipervitaminoza, znižanje ravni glukoze v krvi do hipoglikemične kome, motnje presnovnih procesov.

Kontraindikacije

Za zdravilo Antigrippin ne glede na obliko sproščanja:
- povečana individualna občutljivost na sestavine zdravila;
- razjeda želodca in dvanajstnika v obdobju poslabšanja;
- hude kršitve jeter in / ali ledvic;
- zdravilo je kontraindicirano za uporabo pri bolnikih z glavkomom zaprtega kota in hiperplazijo prostate;
- zdravilo se ne uporablja za zdravljenje bolnikov s prirojeno hiperbilirubinemijo, virusnim hepatitisom in pomanjkanjem glukoze-6-fosfat dehidrogenaze;
- zdravilo ni predpisano za bolnike, ki trpijo zaradi hude anemije in levkopenije.

Poleg tega zdravilo v obliki šumečih tablet, šumečih tablet z okusom grenivke ali maline, prašek za pripravo raztopine za peroralno uporabo z okusom medene limone ali kamilice se ne uporablja za zdravljenje otrok, mlajših od 15 let, žensk med nosečnostjo in dojenjem in tudi bolniki z alkoholizmom in fenilketonurijo.
Zdravilo v obliki šumečih tablet za otroke, poleg zgoraj navedenih kontraindikacij, ki so skupne vsem oblikam sproščanja zdravila Antigrippin, je kontraindicirano pri otrocih, mlajših od 3 let.
Zdravilo Antigrippin se uporablja previdno pri zdravljenju bolnikov z alkoholnim hepatitisom, kot tudi pri zdravljenju starejših bolnikov.
Poleg tega je zdravilo v obliki šumečih tablet z okusom grenivke ali maline predpisano previdno pri bolnikih s hiperoksalatnimi in progresivnimi malignimi boleznimi.

Nosečnost

Zdravilo je kontraindicirano za uporabo med nosečnostjo.
Če je potrebno, je uporaba zdravila med dojenjem priporočljiva za rešitev vprašanja začasne prekinitve dojenja.

Interakcija z zdravili

S hkratno uporabo zdravila zmanjša terapevtski učinek derivatov fenotiazida, prav tako pa zmanjša tubularno reabsorpcijo tricikličnih antidepresivov in amfetamina.
S hkratno uporabo zdravila z antidepresivi, antiparkinsonskimi zdravili, glukokortikosteroidi, fenotiazidnimi derivati ​​povečuje tveganje za stranske učinke, značilne za klorfeniramin maleat (suha usta, zadrževanje urina, glavkom).
S hkratno uporabo zdravila z induktorji mikrosomske oksidacije povečuje tveganje za zastrupitev, zaradi povečanja števila hidroksiliranih presnovkov paracetamola.
Sočasna uporaba zdravila z zaviralci mikrosomske oksidacije vodi do zmanjšanja števila hidroksiliranih presnovkov paracetamola, kar zmanjšuje tveganje za zastrupitev.
Pri sočasni uporabi zdravila z diflunisalom je opaziti povečanje koncentracije paracetamola v plazmi.
Barbiturati zmanjšajo terapevtski učinek paracetamola ob hkratni uporabi in povečajo izločanje askorbinske kisline.

Zdravilo zmanjšuje terapevtski učinek urikozuričnih zdravil.
Ob hkratni uporabi zdravila z etilnim alkoholom obstaja tveganje za pankreatitis in opazno se je povečalo delovanje klorfeniramin maleata.
Zdravilo pomaga povečati plazemske koncentracije benzilpenicilina in tetraciklinov.
Askorbinska kislina, ki je del pripravka Antigrippin, poveča absorpcijo železa v prebavnem traktu.
Pri uporabi zdravila za zdravljenje bolnikov, ki jemljejo kratkotrajne salicilate in sulfonamide, se poveča tveganje za kristalurijo.
Zdravilo zmanjša plazemske koncentracije peroralnih kontraceptivov s sočasno uporabo.
Zdravilo Antigrippin, medtem ko uporaba zmanjšuje kronotropni učinek izoprenalina.
S hkratno uporabo zdravila z antikoagulanti je mogoče kot zmanjšanje in povečanje učinkovitosti slednjega.

Preveliko odmerjanje

Pri uporabi prevelikih odmerkov zdravila se pri bolnikih pojavijo slabost, bruhanje, glavobol, motnje blata, zmanjšan apetit, epigastrična bolečina in povečano znojenje, ki so simptomi akutne zastrupitve s paracetamolom. Poleg tega so možni razvoj omedlevice, povečana razdražljivost, motnje spanja in budnosti, depresija in epileptični napadi, ki jih povzroči prevelik odmerek klorfeniramin maleata.
Simptomi prevelikega odmerka zdravila se lahko razvijejo v nekaj urah po uporabi prevelikih odmerkov zdravila (akutno preveliko odmerjanje) ali nekaj dni po povečanju odmerka zdravila (kronično preveliko odmerjanje).
V primeru prevelikega odmerjanja zdravila je indicirano izpiranje želodca, dajanje enterosorbenta in simptomatsko zdravljenje. Pri akutni zastrupitvi s paracetamolom je indicirana intravenska uporaba acetilcisteina ali peroralnega metionina. Zdravljenje akutnega prevelikega odmerjanja paracetamola je treba opraviti v bolnišnici.

Obrazec za sprostitev

Šumeče tablete po 10 kosov v polietilenskih posodah, 1 vsebnik v škatli.
Šumeče tablete s 6 kosi v pretisnih omotih ali trakovih, 5 blistrov ali trakov v škatli.
Šumeče tablete z okusom maline ali grenivke, po 10 v polietilenskih posodah, po 1 posodo v kartonu.
Šumeče tablete za otroke v 10 kosih v plastičnih vrečah, 1 svinčnik v škatli.
Šumeče tablete za otroke, ki vsebujejo 6 kosov v pretisnih omotih ali trakovih, 5 blistrov ali trakov v škatli.
Prašek za pripravo raztopine za peroralno dajanje z okusom medene limone ali kamilice 5 g v vrečki kombiniranega materiala, 10 vrečk v škatli.

Pogoji skladiščenja

Zdravilo je treba shraniti na suhem mestu stran od neposredne sončne svetlobe pri temperaturi, ki ni višja od 25 stopinj Celzija.
Rok uporabnosti zdravila, ne glede na obliko sproščanja - 3 leta.